11 Aralık 2013 Çarşamba

Üşüyorlar! Çok üşüyorlar!

Sosyal paylaşım sayfarında iç acıtan görüntüler var. Bir de bir avuç  hayvan severin örnek  çabalarını anlatan  duyurular, yardım çağrıları.Tüm bu duyarlı yürekleri kutluyor, çoğalmalarını diliyorum.
Organize olmak, güç birliği yapmak her zaman  daha büyük avantajlar sağlar. Birleşen çabalar, emekler, daha büyük başarılar getirir ancak çevrenizde  destek alacağınız birileri yoksa, kendi başınıza  bir şeyler yapmaya çalışmak onurlu bir davranıştır.  Hepimiz elimizdeki imkanlarla bir şeyler yapabiliriz. Derme çatma da olsa kedi evleri oluşturabiliriz. Ellerimdeki  rahatsızlıktan dolayı alet kullanamadığım halde ben bile  dört beş tane  kedi evi yapıp  sıcak su torbaları ile destekledim. Ayrıca mama desteğini ihmal  etmeyin. Aç hayvanlar daha dirençsiz ve donmaya  müsait oluyorlar. Sularına biraz sıvı yağ  koymayı unutmayın. Böylelikle suları donmuyor.
Bir kedi evi önerisi daha:

Son olarak,  arabaların motor bölümünde  ısınmaya çalışan kedicikler için  uyarımızı yapalım!

Aman kontrol etmeden otomobilinizi çalıştırmayın! Tüm  duyarlı insanlara çabaları ve yardımları için teşekkürler! 

3 yorum:

 1. Bu gün hiçbiri dışarı çıkmadı komşucuğum. Mamalarını vermeye gittim pıtır pıtır evlerinden çıktılar ,hızlı hızlı yediler ve hemencecik evlerine girdiler.
  Allah bu soğuklarda yardımcıları olsun!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne akıllılar değil mi.. Çok daha soğuk yerler var, onlara üzülüyorum:((

   Sil
 2. Biz mahalle içinde müstakil evlerde oturuyoruz bahçede ki kömürlük de kartonlar üzerindeler korunaklı yere girip yatıyorlar. Hava o kadar soğuk ki sadece mama saatlerinde ön sokağa geliyorlar:)
  Rabbim sokakta yaşamak zorunda kalan tüm canlıların yardımcısı olsun.

  YanıtlaSil